ENERGETIX 

Léčebné účinky magnetů jsou pozorovány a prokazovány již stovky let. První doložené zmínky o terapeutickém využití magnetů se datují do období 200 let př.n.l. do doby řeckého lékaře Galena.

Západní věda a medicína se začala zajímat o biomagnetizmus ( účinky magnetického pole na rostliny, živočichy a člověka) někdy v polovině 30. let 20. století. Od té doby probíhá řada výzkumů a klinických studií.

V současné době se stále častěji objevují zprávy oslábnutí síly magnetického pole Země. Bylo zjištěno, že jeho intenzita ( našeho hlavního zdroje biomagnetizmu) se za posledních 500 let snížila o polovinu a dále se snižuje.

Japonský lékař Kyoiči Nakagawa popsal tzv. syndrom nedostatečného magnetického pole. V rámci tohoto syndromu jsou popisovány obtíže, které nazýváme jako civilizační choroby. ( Bolesti zad, kloubů, hlavy, nespavost…) Je vědecky dokázáno, že 500 gaussů je minimální síla magnetického pole, která může vyvolávat pozorovatelné efekty. Prokazatelné účinky magnetického pole na lidské zdraví při dlouhodobém používání jsou hodnoty od 800 gaussů. 

Výrobky Energetix obsahují průmyslově vyráběné permanentní neodymiové magnety o průměrné síle 1200 - 2200 gaussů. Magnetické pole působí celou řadu změn v tkáních, které pak vedou k útlumu bolesti, k relaxaci, k urychlení hojení apod. Magnetickými šperky Energetix především zkrášlujeme, neléčíme, přesto si mnoho našich členů a zákazníků díky výrobkům Energetix ulevilo od bolestí a různých zdravotních potíží.

Výrobky s magnety Energetix nesmí nosit pouze osoby se zabudovaným kardiostimulátorem.
„ Silní pomocníci“ pro vaše zdraví jsou vhodné výrobky pro účely domácí magnetoterapie.

Magnet 2200 gaussů: Magnetický valoun - novinkou a jedním z hitů nové kolekce pro rok 2011 je magnetický valoun s magnetem o síle 2200 gaussů. Valoun je vyroben z vysoce leštěné oceli, která velmi rychle přijímá teplotu lidského těla a dotyk s pokožkou je velmi příjemný. Valoun můžeme převalovat v dlani, hrát si s ním a masírovat si tak důležité akupunkturní body nebo ho můžeme použít pro masáž celého těla.

Magnet 2200 gaussů:

Srdce „ první pomoci“ v ocelovém  provedení nebo v kombinaci s mědí. Mnoho lidí si pomocí tohoto výrobku ulevilo od bolestí páteře, šíje, zad , kloubů, menstruačních bolestí a migrény. Magnetické srdce je nejprodávanějším výrobkem Energetix.  

Magnet 2000 gaussů - Magnetická tyčinka na úpravu zmagnetizované vody

Magnet 1800 gaussů - Destička „ první pomoci“ ( obsahuje dva neodymiové magnety)

Magnet 1800 gaussů - Magnetická podložka ( obsahuje čtyři neodymiové magnety)

Sílu magnetů máte vždy uvedenou u daného výrobku a více informací najdete po otevření pdf souboru.

Kontakt

Ing. Ivana Rypová, Ph.D. Divadelní 3
4. patro
602 00 Brno
+420 776 287 744
malaxar@volny.cz