MASÁŽE
Dotek je nezbytně nutný pro to, aby se člověk cítil dobře, zvlášť v této době, v níž se musíme vyrovnávat s každodenním vypětím a stresem. Společenské konvence působí, že se druhých jen málokdy dotýkáme.
Masáž je ideálním způsobem pro zklidnění a uvolnění ztuhlých svalů. Toto umění se používá celá staletí. Masáž může být uvolňující nebo povzbuzující a může ovlivnit tělo, mysl, ducha i city. Pomůže Vám k psychické pohodě, osvobodí Vás od stresu a dodá Vám novou vitalitu pomocí přirozených terapeutických technik.
Masáže jsou skutečně pro každého, každý může mít z masáže užitek.

KLASICKÁ MASÁŽ je velmi starým způsobem léčby i prevence různých obtíží. Tvoří základ, obsahují základní masážní tahy. Stimulací nervových zakončení ve svalech, kůži a podkoží je možné snížit bolest či svalovou únavu. Odstraní se povrchové vrstvy kůže, zvýší se sekrece potních žláz a normalizuje se kožní napětí. Dojde k uvolnění masírované tkáně a tím i k lepší výživě a funkci. Odstraní se odpady tkáňového metabolismu, zlepší se vstřebávání otoků, optimalizuje se odtok lymfy. Masáž má i velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány a tím blahodárně působí na celý náš organismus

RELAXAČNÍ MASÁŽ je jemná pomalejší masáž vycházející z klasické masáže, prováděná za pomocí relaxačních doplňků - hudby, aromatických olejů.  Jež pomáhají navodit hlubší uvolnění organismu.Je určena zejména k uvolnění napětí stresovaného organismu a pro každého kdo se cítí unaven a potřebuje si odpočinout.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY je jedna z nejpříjemnějších metod relaxace, oblíbená díky své technice a působení tepla pravých lávových kamenů. Jedná se o starodávnou, mytickou čínskou masáž. K této terapii se používá hladkých lávových kamenů, které se nahřejí ve vodní lázni, a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla. Teplo prostupuje hluboko do celého těla, zde způsobuje úplné uvolnění a nabití organizmu silou draka.
Na konci masáže přichází hluboký klid a vyrovnání těla a mysli.

AROMATERAPIE Aromatické oleje louhované z květů, plodů, listů, kůr, pryskyřic a kořenů se využívají už po staletí pro své léčivé účinky a nádherné vůně. Vonné oleje mají širokou paletu způsobů, jimiž se dají využívat (v koupelích, obkladech, pleťových preparátech apod.). Nejdůležitější metodou léčby je masáž esenciálními oleji, protože kombinuje účinky samotného oleje s důležitým prvkem lidského kontaktu mezi aromaterapeutem a osobou hledající pomoc.BAŇKOVÁNÍ  je přikládání skleněných kulovitých nádobek, zahřátým vzduchem, v nichž se při ochlazování vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Je to metoda velmi stará, známá již ve starověku a používaná nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Baňkami se dá i masírovat. Po baňkování by měl klient relaxovat. Musí počítat s modřinami, které jsou viditelné i několik dní. Baňkování je velmi efektivní ošetření akutních stavů přinášející téměř okamžitou úlevu.

REFLEXNÍ MASÁŽ Reflexní masáž při tomto druhu masáže se využívá tlakových bodů na těle, stlačují se tzv. spouštěcí body v určité oblasti těla - reflexní zóně. Na našem těle existují tzv. "mikro systémy", kde se promítají všechny části těla zvenčí i zevnitř: jeho orgány a žlázy, stejně jako končetiny, trup a hlava, ale i celý pohybový aparát včetně kostry i s páteří. Tyto mikro systémy jsou uloženy především na těch částech těla, na nichž dochází k závažnému styku s okolím - dlaň, ploska nohy, ušní boltec, oko. Pomocí cíleného tlaku prstů např. v oblasti mikro systému plosky nohy tak můžeme kladně ovlivnit místo signalizující lokální poruchy či onemocnění v organizmu. Reflexní masáž plosky nohy má velký význam jako prevence. Jde o akupresurní ošetření celé plosky nohy, jenž nám v dnešní době nahrazuje kdysi přirozenou stimulaci při chůzi bosou nohou po přírodních cestách - v trávě, kamíncích. Tato masáž je vždy velmi osvěžující, má tlumivý i tonizační efekt: velmi vhodné je i její využití při akutních bolestech páteře.

DORNOVA METODA je šetrná manuální terapie, kterou se léčí obtíže pohybového aparátu. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích – převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen, úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla.

 


 

 

Kontakt

Ing. Ivana Rypová, Ph.D. Divadelní 3
4. patro
602 00 Brno
+420 776 287 744
malaxar@volny.cz